Kişisel Koruyucu Donanım

Menu

Kişisel koruyucu ve donanımlar (KKD) İş sağlığı ve güvenliğinin teknik yöntemlerle sağlanamadığı durumlarda çalışanı risklere karşı koruyacak şekilde tasarlanmış, çalışırken giyilen kişisel ekipmanlardır.

Baret, eldiven, iş yeleği, iş ayakkabısı, kulaklık, maske bunlardan bazılarıdır. İşyerinde ne kadar önlem alınırsa alınsın çalışanın kişisel olarak korunmasını gerektirecek durumlar olabilir. Örneğin ses yalıtımı yapılmış olmasına rağmen makinelerin çıkardığı sesler belli bir düzeyin altına düşürülemediğinde kulaklık kullanılması mecburidir. Ya da inşaat işçilerinin olası malzeme düşmelerine karşı baret kullanmaları mecburidir.

Kişisel koruyucu ve donanımlar, TSE ve CE belgeleri taşıyan ekipmanlardan seçilmelidir. Kişiye özel olup her çalışan için ayrı bir KKD temin edilerek zimmetlenmelidir. Kişisel koruyucular, çalışanların iş kazalarına uğramamalarını veya meslek hastalıklarına yakalanmamalarının önlemek üzere, çalışılan yerin özelliğine ve yürürlükteki mevzuata göre çalışma süresince kullanılması mecburi olan malzemelerdir.

Bu durumda seçilen KKD’nin önemi oldukça fazladır. Emsey Mobil OSGB olarak firma çalışanlarının kişisel özelliklerine uygun KKD seçimini yapmakta CE ve TSE belgeli KKD temini sağlamaktayız.

KKD ihtiyaçlarınız için iletişime geçiniz.