Psikolojik Danışmanlık

Menu

Kendimizle ve çevremizle ilgili sahip olduğumuz düşünceler, tavırlar, yargılar ister olumlu olsun ister olumsuz çoğunlukla bizim tarafımızdan seçilmemiştir; yaşadığımız çevrenin bize öğrettikleri ve yaşadığımız olaylardan bize kalıntı olarak kalan şeylerdir. Ve bunlar mantıklı olmayabildikleri gibi hayatımıza da zarar verebilmektedir. Yoğun ve stresli iş temposu, hayat mücadelesi içinde koşuştururken çoğu zaman kendimizi unuturuz. Anlam veremediğimiz iç sıkıntıları, sürekli bir yorgunluk hissi ile uyanma, gün boyu mutsuz hissetme gibi psikolojik durumlar iş veriminizi ve hayat kalitenizin düşmesine neden olur.

İş sağlığının genel tanımında çalışanın bedensel ve ruhsal anlamda korunmasını ifade eder. Tam bir iyilik halinin olabilmesi için çalışanların hem ruhsal hem de bedensel anlamda iyi olmasının gerekli olduğunu belirtir.

Biz de Emsey Mobil OSGB olarak çalışanlarımızın desteğe ihtiyaç hissettikleri zamanlarda yanınızda olmayı isteriz. Çalışanlarınızı her anlamda motive ederek ruhsal anlamda rahatlamaları için çalışmalar yapmaktayız.

Motivasyonu artırmak için çalışanların hedeflerini hatırlatır ve bu hedefler doğrultusunda çalıştıklarında başarıya ulaşacaklarını özümsetiriz. Çünkü biliriz ki çalışmaya ve sonucunda başarıya götürecek yol, bir hedefle başlar.

Çalışanların psikolojik hazır oluşlarının tamam olup olmadığı test edilerek depresyon, ankesiyete, travma ( ayrılık, işten çıkarılma, iflas, bir yakınını kaybetme vs.) gibi durumlarda psikolojik destek vermekteyiz. Bu gibi sorunlar kişinin günlük yaşam becerilerine uyum sağlamasını, dikkat düzeyini, istek ve tahammül duygusunu etkileyecek ve kişinin motive olmasını engelleyecektir.

Psikolojik anlamda çalışma planı düzenleyerek çalışanın planlı olmasını sağlamaktayız. Çünkü planlı olmak düzenli olmak anlamına gelir. Projenizi; nerede, ne zaman ve nasıl çalışacağınız tamamen size kalmış durumdadır. Bir planın olması çalışanı motive edecektir. Unutmayalım; motivasyon ile planlı olmak arasında doğru orantı vardır.

Emsey Mobil OSGB’nin psikolojik desteği ile en temel ihtiyaçlarımızdan olan fiziksel ihtiyaçlarımızın karşılanmasında zihnin berrak, öğrenmeye açık ve istekli olması sağlanacaktır. Fiziksel ihtiyaçların giderilememesi öfke kontrolsüzlüğü, tahammülsüzlük, huzursuzluk ve sıkılganlık nedenleri olabilir.

Sevgili çalışanlarımız her gün kendinize bir tane olumlu cümle söyleyiniz. Bu olumlu ve hayatınızda şükredeceğiniz şeyi tekrarlayarak güne başlayınız. Gerçeğinizi ifade eden, size uygun, iyilik dolu cümleler ile kendinizi daha çok seveceksiniz. Kendinizi sevmeniz ve kendinizi onaylamanız kendiniz taktir etmenizi sağlayacaktır. Bu durum da beraberinde çevrenizi sevmenizi ve hayata pozitif bakan ruh halinizle daha verimli olmanıza neden olacaktır.

"Kendimi Seviyorum” “Sevilmeye Layık Biriyim” “Çalışınca Başarabiliyorum” cümlelerini kullanabiliyor musunuz?

Emsey Hospital Psikolog’ larımızın desteği ile sizlere hizmet vermeye hazırız.